I'm pretty sure I'm on record here as one who would easily pay more for less.
As it is, I find it easier to order a to-go box with my meal, split it when it gets to the table and put it in an empty seat until I'm done.
I went on a burger binge a few weeks ago: M-Shack x 2, Epik Burger, Lola's & Blind Rabbit. I liked the burgers from BR and Lola's better, but prefer the portions of M-Shack and Epik. I also prefer their option of ordering a side if I want it, and not having it included in the price. Either way I go, the price works out the same because from BR and Lolas, I have lunch for the next day, so that's not an issue, but I won't lie - I prefer paying $6-8 each time rather than go through the hassle of boxing it up.
Jaybird, you run about 138 miles a week. You don't fit in the overachiever category, lol.